Jerzy Porębski – Honorowy Członek Klubu

Jerzy PorębskiPan Jerzy Porębski pojawił się w naszym Klubie po raz pierwszy w dniu 06.10.2006r, aby w ramach zakończenia sezonu żeglarskiego 2006 nie tylko śpiewać, ale opowiadać i snuć gawędy o historii polskiego żeglarstwa, o swoich przeżyciach związanych z morzem i o napotkanych na morzu ludziach. W tym miejscu należy wspomnieć, że tego dnia było bardzo zimno, a spotkanie odbyło się w naszym hangarze na przystani – pomimo tych warunków, Pan Jerzy z godną podziwu wytrwałością zabawiał publiczność przez godzinę z dużym okładem. Od tego czasu Pan Jerzy jest przyjacielem Klubu, bywa na wszystkich naszych koncertach w Policach, a w 2008 r. podczas koncertu głównego Łarpia Sail Festival był uprzejmy przyjąć Członkostwo Honorowe UKŻ Bras, co jest wielkim splendorem dla Klubu.
Podczas II edycji Łarpia Sail Festival głównym punktem programu był Benefis Jerzego Porębskiego z okazji jego siedemdziesiątych urodzin. Jesienią 2009 obchodziliśmy dziesięciolecie UKŻ Bras – oczywiście w towarzystwie „Poręby”. Internet daje dziś nieograniczone możliwości – możecie tam wędrować  śladami Pana Jerzego.
Pytania konkursowe dotyczące Jerzego Porębskiego, zadane podczas zakończenie sezonu 2008:
a) Kiedy i z jakiej okazji Pan Jerzy Porębski pojawił się pierwszy raz w Policach na zaproszenie UKŻ Bras?
b) W 2006 r. na XXV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties 2006 w Krakowie Pan Jerzy Porębski został laureatem Grand Prix dla największej osobowości XXV-lecia festiwali Shanties oraz Grand Prix za największy przebój XXV-lecia festiwali Shanties. Jaki utwór uzyskał miano przeboju XXV-lecia Shanties?
c) Pan Jerzy Porębski jest współzałożycielem jednego z najbardziej znanych w Polsce zespołów szantowych – jakiego?